Bie numri i pacientëve në Spitalin e Pejës

Peja

Bie numri i pacientëve në Spitalin e Pejës

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 09:55
Ilustrim

132 pacientë të shtrirë ishte numri para dhjetë ditësh në Spitalin e Pejës.

Por, ky numër ka rënë dukshëm dhe situata në këtë spital po i kthehet normalitetit.

Aktualisht në Spitalin e Pejës janë të shtrirë vetëm 72 pacientë, 55 nga ta janë në oksigjenoterapi, ndërsa janë janë në CPAP.

Në 24 orët e fundit janë pranuar vetëm pesë pacientë me Covid-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat