Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Pejës

Peja

Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Pejës

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 09:17
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës aktualisht të shtrirë janë 52 pacientë me Covid-19.

Siç bëhet e ditur në njoftimin e këtij spitali, 36 pacientë janë me oksigjeno-terapi.

9 pacientë në CPAP dhe 10 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 12 pacientë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat