Muhaxheri: Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje

Peja

Muhaxheri: Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 17:48
Pamje nga takimi

Bartësi i listës së asamblistëve të PDK-së n garën për Pejën, Arton Muhaxheri, tha se gratë gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje.

Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje.

Lista e PDK-së qytetarëve të saj ju ka ofruar listën më të mirë, ku 40% prej tyre janë gra me kredibilitet, profesioniste dhe që e dojnë Pejën.

Gratë kandidate për asamble sonte morën mbështetjen edhe nga anëtarja e kryesisë në nivel qendror Safete Hadergjonaj si dhe kryetarja e forumit të gruas në Pejë Aferdita Lajçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat