Gruaja lind fëmijë treneq në spitalin e Pejës

Peja

Gruaja lind fëmijë treneq në spitalin e Pejës

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 12:13
Ilustrim

Spitali i Pejës ka bërë të ditur se një nënë ka lindur treneq në këtë spital.

Sipas këtij spitali, gjendja e nënës dhe e foshnjeve është shumë e mirë.

Përndryshe, nga ky spital kanë treguar se gjatë 24 orëve të fundit në këtë spital janë kryer 556 vizita specialistike dhe mbi 4 mijë analiza.

Njoftimi i plotë:

Një Nënë ka lindur treneq në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Gjendja e Nënës dhe foshnjave të porsalindura është shumë e mirë.

Përndryshe puna gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë përmes shifrave më kryesore është:

– 556 Vizita Specialistike;

– 53 Pranime;

– 207 Pacientë aktualisht janë të hospitalizuar;

– 7 Lindje, 6 djem dhe 3 vajza;

– 11 Operacione;

– 35 Hemodializa;

– Analiza: 303 pacientë që kanë bërë 4,161 analiza;

-Shërbime Radiologjike: 83 Rëntgen, 45 Ultra zëra, 12 CT-ja dhe 8 Mamografi;

– 28 procedura fizioterapie;

– 3 pacientë po trajtohen me Covid-19, të 3 pacientët janë të pa vaksinuar dhe 1 nga këta pacientë është në Oksigjeno terapi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat