LDK e PDK bëjnë koalicion në Pejë, ja si do t’i ndajnë drejtoritë

Peja

LDK e PDK bëjnë koalicion në Pejë, ja si do t’i ndajnë drejtoritë

Më: 13 janar 2022 Në ora: 12:04
Xhavit Haliti dhe Gazmend Muhaxheri

LDK dhe PDK në Pejë kanë arritur koalicion për bashkëqeverisje në katr vitet e ardhshme në këtë komunë.

Kjo u bë e ditur nga Komuna e Pejës.

Sipas njoftimit, LDK do të marrë dhjetë drejtori ndërsa PDK katër.

Njoftimi:

Kryetari Muhaxheri priti në takim Kryetarin e PDK-së në Pejë, z.Haliti

Kryetari i Komunës së Pejës, z.Gazmend Muhaxheri priti në takim Kryetarin e degës së PDK-së në Pejë, z.Xhavit Haliti.

Në takim është nënshkruar marrëveshja për të qeverisur në Pejë edhe në katër vitet e ardhshme, ku nga kjo marrëveshje LDK do të udhëheqë me dhjetë drejtori, ndërsa PDK do të udhëheqë me katër drejtori.

Palët janë zotuar dhe i kanë siguruar qytetarët, që fokusi i bashkëqeverisjes së tyre do të jetë interesi i qytetarëve të Pejës, ashtu siç ka qenë edhe në dy mandatet e kaluara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat