Dalin emrat e drejtorëve të PDK-së në komunën e Pejës

Peja

Dalin emrat e drejtorëve të PDK-së në komunën e Pejës

Më: 13 janar 2022 Në ora: 18:15
Xhavit Haliti dhe Gazmend Muhaxheri

LDK-ja dhe PDK-ja kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje në katër vitet e ardhshme.

Finalizimi i marrëveshjes është bërë sot nga kryetari i Pejës Gazmend Muhaxheri dhe Xhavit Haliti i PDK-së.

Sipas kësaj ujdie, PDK do t’i ketë katër drejtori.

Burime të Indeksonline bëjnë me dije se Nasret Hajrizi – do jetë Drejtor i Zhvillimit Ekonomik, Arta Vokshi Nallbani – Drejtoreshe e Urbanizmit dhe Mbrojtjes së Mjedisit, Gëzim Gashi  Drejtor për Emergjencë, Mbrojtje dhe Shpëtim si dhe Agron Haliti – Drejtor i Inspektorati.

Në anën tjetër, LDK do të udhëheq me 10 drejtori.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat