Nëna e djali vdiqën nga vërshimet në Pejë, familja ende s’është kompensuar

Peja

Nëna e djali vdiqën nga vërshimet në Pejë, familja ende s’është kompensuar

Më: 4 tetor 2023 Në ora: 09:13
Pejë

Milaim Ademaj kryefamiljari i kësaj familje në emisionin “Raport”, në Kanal 10 ka rrëfyer i emocionuar e tërë ngjarjen e tmershme.

Ai tutje tha që po presin me i ndihmu shteti, komuna është në procedurë të dhënies së përkrahjes financiare për familjen tonë por ende nuk ka diçka konkrete.

Ademaj ka treguar që janë shpërndarë në shtëpi të ndryshme tek të afërmit në mungesë të banimit dhe tani po presin ndihmen e shtetit.

“Unë nuk po mundem me ardhë, kur po vi këtu po me kujtohen tonat, jemi kanë tu nejtë të gjitha bashkë, nuk ka pasur asnjë zhurmë, për një moment e kam pa që është mbushur oborri ujë. Brenda 30 sekondave kati i parë është mbushur, duke i bartur ata në vende të ndryshme”, tha Ademaj.

Ademaj ka treguar se si i ka shpëtuar anëtarët e familjes në përjashtim të nuses dhe nipit të cilët vdiqën nga vërshimet e mëdha.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat