​23 operime për 24 orë në Spitalin e Pejës

Peja

​23 operime për 24 orë në Spitalin e Pejës

Më: 13 tetor 2023 Në ora: 09:02
Doktoret

Spitali i Përgjithshëm Pejë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 23 operime në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

Shifrat tjera më kryesore nga puna në 24 orët e fundit:

- 434 vizita specialistike;

- 36 Pranime;

- 247 Pacientë aktualisht janë të shtrirë;

- 302 Pacientë kanë kryer 3,475 analiza;

- 7 Lindje, 3 djem dhe 4 vajza;

- 40 Dializa;

- 64 Rëntgen, 34 Ultra zëra, 28 CT-ja, 8 Rezonanca Magnetike, 11 Mamografi;

- 71 shërbime fiziatrike.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat