Jep dorëheqje drejtori mjekësor në Spitalin e Pejës

Peja

Jep dorëheqje drejtori mjekësor në Spitalin e Pejës

Më: 22 nëntor 2023 Në ora: 09:27
Spitali i Pejës

Ka dhënë dorëheqje nga pozita  drejtorit mjekësor në Spitalin e Pejës, Besnik Ibraj.

Përmes një njoftimi për media është bërë e ditur që në këtë pozitë është caktuar Dr. Gani Rama.

Njoftimi i plotë:

Dr.Besnik Ibraj ka dhënë dorëheqje nga pozita e Drejtorit Mjekësorë!

Për shkak të angazhimeve në edukimin e vazhdueshëm profesional, sot më datë 22.11.2023 ka dhënë dorëheqje nga pozita e Drejtorit Mjekësorë Dr.Besnik Ibraj. Ai do të vazhdojë të kontribuojë si Shef i Emergjencës dhe Kryetar i Këshillit Profesional.

Në pozitën e U.D. të Drejtorit Mjekësorë sot është emëruar Dr. Gani Rama – Internist me përvojë.

Drejtori Ekzekutiv i Spitalit të Përgjithshëm në Pejë Dr.Fazli Shala ka falënderuar Dr.Besnik Ibraj për kontributin e dhënë, duke potencuar se bashkëpunimi dhe koordinimi me tashmë ish Drejtorin Mjekësor dhe me secilin të punësuar do të jetë i vazhdueshëm drejtë synimit për të avancuar punën në Institucionin tonë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat