Hovenieri viziton Patrikanën Ortodokse Serbe

Peja

Hovenieri viziton Patrikanën Ortodokse Serbe

Më: 28 nëntor 2023 Në ora: 21:55
Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, e ka vizituar sot Patrikanën Ortodokse Serbe në Pejë.

“Gjithmonë kënaqësi që ta vizitoj Pejën.

E çmoj mikpritjen e ngrohtë dhe mundësinë që ta vizitoj sërish Patrikanën Ortodokse Serbe.

Një vend i trashëgimisë së UNESCO-s, dhe të përsiat teksa i shikoj freskat e saj të lavdishme”, ka shkruar Hovenieri në Twitter.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat