Sulltan Badalli i PDK-së zgjedhet kryesues i Kuvendit Komunal të Prizrenit - Bota Sot
Sulltan Badalli i PDK-së zgjedhet kryesues i Kuvendit Komunal të Prizrenit

Prizreni

Sulltan Badalli i PDK-së zgjedhet kryesues i Kuvendit Komunal të Prizrenit

Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 14:00
Sulltan Badalli

Sulltan Badalli është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal në vazhdimin e mbledhjes së jashtëzakonshme.

Ai ka fituar me 17 vota nga 33 asambleistë sa kanë votuar duke pasë kundërkandidat, Muharrem Elezkurtaj nga Lëvizja Vetëvendosje.

Këtë mbledhje e ka bojkotuar Lidhja Demokratike e Kosovës dhe me përçarjen e kësaj partie me partnerin e tyre, Vetëvendosje, ka fituar PDK.

Në rend të ditës së kësaj mbledhje ka qenë vetëm kjo pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat