Banorët e fshatit Gjonaj në Prizren ia vënë flakën trafos si revoltë për mungesën e rrymës

Prizreni

Banorët e fshatit Gjonaj në Prizren ia vënë flakën trafos si revoltë për mungesën e rrymës

Më: 4 janar 2024 Në ora: 06:17
Foto nga vendi i ngjarjes

Banorët e fshatit Gjonaj në Prizren sot janë mbledhur dhe kanë vendosur të hakmerren për mungesën e energjisë elektrike, me të cilën po përballen qe një kohë.

Në shenjë revolte, ia kanë vënë flakën trafos, pamje këto që më pas i kanë publikuar.

Ata siç duket e kanë parë këtë veprim si formë të shprehjes së pakënaqësisë së ofrimit të shërbimeve nga KEDS-i, teksa janë futur në telashe, pasi një veprim i tillë është i kundërligjshëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat