Parandalohen garat e shpejtësisë në Prizren, gjobiten pesë kundërvajtës

Prizreni

Parandalohen garat e shpejtësisë në Prizren, gjobiten pesë kundërvajtës

Më: 4 mars 2024 Në ora: 14:34
Policia e Kosovës

Policia në Prizren, ka parandaluar garat e shpejtësisë, me ç’rast ka gjobitur pesë kundërvajtës.

Ngasësit së bashku me vetura janë shoqëruar deri në stacionin policor të trafikut dhe pas konsultimit me Prokurorin kujdestar, ndaj ngasësve janë shqiptuar gjoba për kundërvajtje dhe më pas janë liruar.

“Me datë 02/03/2024 rreth orës 22:20 patrullat policore Njësisë Rajonale të Trafikut Rrugorë në Prizren, bazuar në informacionin e pranuar per dyshimin për organizimin e garave të shpejtësisë në afërsi të hyrjes së autostradës Prizren-veri, kanë intervenuar dhe kanë hasur pesë automjete të cilat ishin duke u përgatitur për gara të shpejtësisë”, thuhet në njoftimin e policisë.

“Organizimi i garave të shpejtësisë është një aktivitetet i rrezikshëm dhe i jashtëligjshëm andaj Policia e Kosovës nuk do ti toleroj dhe do të veproj kundër organizatorëve dhe pjesëmarrësve sa here që të ka informacion për organizimi të tillë”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat