Prizreni shpall qytetar nderi Ali Ahmetin, vlerësohet lart kontributi i tij për Kosovën

Prizreni

Prizreni shpall qytetar nderi Ali Ahmetin, vlerësohet lart kontributi i tij për Kosovën

Më: 2 prill 2024 Në ora: 11:54
Ali Ahmeti

Me vota unanime, asambleja e Kuvendit Komunal të Prizrenit ka votuar për shpalljen qytetar nderi, të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Ceremonia solemne u mbajt sot në Prizren, në mesin e shumë personaliteteve të shquara politike.

Në fjalën e tyre të gjithë përfaqësuesit politik të partive, vlerësuan lart kontributin e Ali Ahmetit.

Sipas tyre, jeta e Ahmetit për më shumë se 40 vite ka qenë në funksion të shqiptarëve, fillimisht në Kosovë dhe pastaj edhe në Maqedoninë e Veriut.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat