Dasmë në Prizren, policia gjobit organizatorin, mbyllet salloni i dasmës

Prizreni

Dasmë në Prizren, policia gjobit organizatorin, mbyllet salloni i dasmës

Më: 5 shtator 2021 Në ora: 19:32
Foto ilustrim

Organizatori i një dasme në lagjen “Arbana” në Prizren është gjobitur nga policia, ashtu sikurse edhe pronar i sallonit të dasmës. E vendi ku u mbajt ahengu familjarë deri në një vendim tjetër, u mbyll nga inspektorët e AUV-it, njofton Klankosova.tv.

“Sot, me datën 05/09/2021 rreth orës 13:30 patrulla e Stacionit Policor Prizren-Veri, gjatë inspektimit te salloneve te dasmave ka hasur në një organizim familjar (dasme), i cili gjendet në lagjen “Arbana”, rruga  Prizren-Gjakovë.”

Tutje në njoftimin e Policisë bëhet e ditur se dasmorët e pranishëm në aheng janë shpërndarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat