Anton Quni viziton lagjën e harruar të Prizrenit

Prizreni

Anton Quni viziton lagjën e harruar të Prizrenit

Nga: N.Sh. Më: 14 shtator 2021 Në ora: 15:11
Anton Quni

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni ka vizituar një lagje të braktisur të këtij qyteti.

Kjo lagje është Arbana, e cila sipas tij është braktisur përgjatë këtyre viteve të fundit.

Ai thotë se në këtë lagje nuk ka çerdhe, ndërsa shtëpia e shëndetit është rrënuar për t’u bërë një tjetër.

Sipas tij, fusah e futbollit ka mbetur pa investime e renovime, derisa mungojnë rrugë e kanalizime.

Postimi i plotë:

Arbana është një lagje që është braktisë e harru përgjatë këtyre viteve të fundit.

- Në Arbanë nuk ka çerdhe, e shtëpia e shëndetit që ishte mjaftueshëm funksionale, është rrënuar për tu bërë një tjetër.

- Fusha e futbollit ka mbetur pa investime e renovime.

Këtu mungojnë rrugë e kanalizime, ndriçimi e nuk ka madje as shporta për mbeturina.

- Bashkë të gjitha do ti rregullojmë, pushtetin që nuk punoi gjë për katër vite,  me votë do ta ndëshkojmë.

Banorët e Arbanës meritojnë më mirë, ata janë punëtorë, të dashur e bujar.

Ju faleminderit për pritjen!

#LDK160

#PerPrizreninQeDuam

#Vaksinohuni

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat