Prizreni ka vendosur për kë të votojë – publikohet sondazhi i radhës nga Alternativa Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike

Prizreni

Prizreni ka vendosur për kë të votojë – publikohet sondazhi i radhës nga Alternativa Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 11:06
Foto Ilustrim

“Alternativa”, ka publikuar sondazhin për Prizrenin. Mostra është bazuar në përgjigjet e 1052 respondentëve, ndërsa është stratifikuar dy herë, për të nxjerr një rezultat sa më të saktë prej +-3%, përkatësisht 95%.

Sipas rezultateve të sondazhit, 53.75% e qytetarëve/respondetëve atje, janë deklaruar se do të votojnë për kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) – Mytaher Haskuka.

Ai ndiqet nga Shaqir Tolaj i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), me 22.98% dhe Anton Quni me 11.26%. Kandidatët e tjerë, sipas mostrës, do të grumbullojnë një përqindje të papërfillshme të votave.Sipas të dhënave të KQZ-së, numri i votuesve në Komunën e Prizrenit është 173 mijë e 359, numri i qendrave të votimit 71, numri i vendvotimeve 221.

Për më shumë, shini të dhënat e detajuara:

Image
Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat