​Balotazhi për Prizren, NISMA e Shaqir Totaj bëhen bashkë kundër Haskukës

Prizreni

​Balotazhi për Prizren, NISMA e Shaqir Totaj bëhen bashkë kundër Haskukës

Më: 3 nëntor 2021 Në ora: 14:08
Pamje nga takimi

NISMA Socialdemokrate - Dega në Prizren, ka vendosur që në garën e balotazhit më 14 nëntor, të mbështesë kandidatin e PDK-së Shaqir Totaj në përballje me Mytaher Haskukën e Lëvizjes Vetëvendosje.

“NISMA në Prizren edhe në të kaluarën i ka shërbyer ndryshimit, ndryshim që për fat të keq para katër vjetësh ka qenë më shumë deklarativ se përmbajtësor, e për të cilën edhe qytetarët u bindën se qeverisja e keqe e viteve të fundit duhet të gjykohet me votë, për të cilën strukturat tona të degës dhe nëndegëve, si dhe gjithë aktivistët dhe simpatizantët kudo që veprojnë në komunën e Prizrenit, do të kontribuojnë për ndryshim që me të drejtë e presin qytetarët e Prizrenit”, thuhet në njoftim.

Mbështetja për Shaqir Totajn më 14 nëntor, është edhe mbështetje e projekteve të prezantuara gjatë fushatës nga kryetari i NISMA në Prizren, Zafir Berisha.

Totaj dhe Haskuka morën më së shumti vota në raundin e parë dhe do të garojnë në balotazh për të parin e komunës për katër vjetët e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat