Prizren: Lustruesi i këpucëve që flet më shumë se 10 gjuhë

Prizreni

Prizren: Lustruesi i këpucëve që flet më shumë se 10 gjuhë

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 20:51
Rifet Laroshi

Rifet Laroshin të gjithë e njohin në Prizren.

Ai qysh në fëmijëri kishte dëshirë të mësonte gjuhë të huaja, prandaj iu përvish punës shumë shpejt.

Laroshi flet më shumë se 10 gjuhë, gjersa sot punon si lustrues i këpucëve.

Ai thotë se kjo i ndihmon shumë me turistët që vizitojnë Prizrenin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat