​Kastrati në ditën e parë të punësviziton mjekët: Malisheva shembull në ofrimin e shërbimeve shëndetësore

Prizreni

​Kastrati në ditën e parë të punësviziton mjekët: Malisheva shembull në ofrimin e shërbimeve shëndetësore

Më: 9 dhjetor 2021 Në ora: 13:06
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot e ka vizituar Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) “Dr.Shpëtim Robaj” në Malishevë, ku është njoftuar punën e profesionistëve shëndetësorë, si dhe është zotuar se do ta përkrahë këtë qendër të mjekësisë, për rritjen e kapaciteteve me qëllim të ofrimit të shërbimeve sa më të mira për pacientët.

“Vizitën e parë në cilësinë e kryetarit të Komunës së Malishevës, sot e bëra në Qendrën Kryesore e Mjekësisë Familjare ‘Shpëtim Robaj’ në Malishevë, për të parë nga afër punën fisnike që po bëhet nga ana e stafit mjekësor, si dhe për të bashkëbiseduar me stafin menaxherial për sfidat dhe nevojat që ka ky institucion”, ka thënë kryetari Kastrati.

“Siç edhe kam premtuar, tashmë si kryetar i Malishevës, do të jem adresa kryesore e përkrahjes së këtij institucioni dhe për asnjë moment nuk do të ndalemi derisa secila qendër shëndetësore në komunën tonë, të kenë kushte moderne infrastrukturore dhe rritje të kapaciteteve të burimeve njerëzore, në mënyrë që qytetarët tanë të marrin në kohën e duhur shërbime shëndetësore cilësore”, ka deklaruar kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, gjatë vizitës së tij në QKMF në Malishevë.

Ekrem Kastrati është pasues i Ragip Begajt në komunën e Malishevës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat