Hajnat bëjnë kërdi në “Bajram Curr” të Prizrenit

Prizreni

Hajnat bëjnë kërdi në “Bajram Curr” të Prizrenit

Më: 19 dhjetor 2021 Në ora: 20:18
Foto ilustrim

Banorët e lagjes “Bajram Curri” në Prizren janë në hall me hajnat.

Vetëm gjatë të shtunës u plaçkitën dy shtëpi teksa banorët thonë se ky fenomen së fundi ka filluar të shtohet në lagjen në periferi të Prizrenit.

“Është shumë shqetësuese fakti që nuk të lëjnë rehat as në shtëpi”, tha Berat Baxhaku, shtëpia e të cilit u grabit të shtunën.

Probleme me hajnat sipas banorëve brenda këtij muajit patën edhe mbi 10 shtëpi për rreth.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat