​Testet rapide edhe gjatë fundjavës në Prizren

Prizreni

​Testet rapide edhe gjatë fundjavës në Prizren

Më: 20 janar 2022 Në ora: 20:33
Foto ilustrim

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se duke u bazuar në rritjen e numrit të rasteve me COVID-19 në nivel vendi, drejtoria komunale e shëndetësisë, nëpërmjet Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF), duke filluar nga data 22 janar do të ofrojë realizimin e testeve rapide AG SARS2 edhe gjatë fundjavave në vijim.

Sipas njoftimit, ofrimi i këtij shërbimi do të bëhet në hapësirat e QKMF-së.

Ndërsa për t’u testuar, pacienti duhet të ketë udhëzimin nga mjeku familjar për një gjë të tillë.

Numri i rasteve pozitive është rritur shumë ditëve të fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat