Vërshohen rrugët e Prizrenit pas shiut të madh

Prizreni

Vërshohen rrugët e Prizrenit pas shiut të madh

Më: 12 qershor 2022 Në ora: 16:18
Foto nga vendi i ngjarjes

Për shkak të reshjeve intensive atmosferike, në qytete të ndryshme të Kosovës ka pasur edhe vërshime.

Për shkak të shiut të madh në orët e mesditës, edhe rrugët e Prizrenit sot janë vërshuar.

Me reshje të shumta të shiut, stuhi dhe vetëtima është karakterizuar vendi ynë gjatë javës së fundit.

Si pasojë e këtyre kushteve atmosferike ka pasur edhe viktima.

Mediat lokale nga ky qytet kanë publikuar pamje të vërshimeve nga rrugë të ndryshme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se java e ardhshme do të karakterizohet nga masat e ngrohta të ajrit, por relativisht të paqëndrueshme në dy ditët e para, pasi që parashihen vranësira të ç’rregullta që vende –vende parashihen të sjellin reshje lokale shiu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat