Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj priti Ministrin MBPZHR-së, Faton Peci

Prizreni

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj priti Ministrin MBPZHR-së, Faton Peci

Më: 17 qershor 2022 Në ora: 17:31
Pamje nga takimi

Është hera e parë që një Ministër e ka vizituar Shtëpinë e Bardhë në Prizren, prej se z. Shaqir Totaj ka marrë mandatin e Kryetarit.

Totaj, priti sot Ministrin e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, me të cilin biseduan për zhvillimin e bujqësisë në Prizren si dhe për tërheqjen e investitorëve të huaj në qytetin tonë.

Me këtë rast, Ministri Peci tha se, në emër të Qeverisë e të Ministrisë që ai drejton, është i interesuar ta shfrytëzoj potencialin zhvillimor të Prizrenit dhe se për shkak të sigurisë së ushqimeve, kjo duhet bërë në partneritet me Qeverinë Lokale.

Bashkë me Ministrin Peci, Kryetari Totaj, u zotua se përkrahja e fermerëve nuk do të mungoj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat