Administrata komunale në Prizren do të punojë edhe të shtunave

Prizreni

Administrata komunale në Prizren do të punojë edhe të shtunave

Më: 23 korrik 2022 Në ora: 10:58
Administrata komunale në Prizren

Administrata Komunale në komunën e Prizrenit do të punojë edhe të shtunave për muajin korrik dhe gusht.

Sipas njoftimit të komunës është zgjatur orari i punës i Sektorit të Gjendjes Civile dhe Shërbimeve Komunale, të cilat do të punojnë edhe të shtunave nga ora 09:00 deri në orën 13:00, gjatë muajit korrik dhe gusht (23.07.2022 – 13.08.2022).

Pra, kjo administratë do të punojë katër vikende me radhë.

Sipas komunës kjo është bërë për shkak të rritjes së vëllimit të punës pas ardhjes së bashkatdhetarëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat