“Schumacheri” nga Prizreni vozit 130 km/h në zonën e kufizuar me 50 km/h, i merret patentë shoferi

Prizreni

“Schumacheri” nga Prizreni vozit 130 km/h në zonën e kufizuar me 50 km/h, i merret patentë shoferi

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 23:27
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës e ka gjobitur një shofer në Prizren i cili ka tejkaluar shpejtësinë e lejuar.

I njëjti, sipas policisë ka lëvizur me shpejtësi prej 128 km/h në zonën ku kufizimi ishte 50 km/h.

Atij i është shqiptuar gjobë prej 500 euro, i janë regjistruar tri pikë negative si dhe si masë mbrojtëse i është konfiskuar patent shoferi për një vit.

Njoftimi i plotë i policisë:

Tejkalim i shpejtësis, kundërvajtësit i merret Patentë shoferi për një vit

Prizren, 18 Korrik 2022

Me datë 18.07.2022, në orët e hershme të mëngjesit, Policia e Kosovës , konkretisht Njësia e Rregullimit të Komunikacionit Rrugor –Prizren, me qëllim të krijimit të sigurisë në komunikacion ka mbajte një pikë kontrolli, gjatë kësaj kohe ka hasur një kundërvajtës i cili ka bërë tejkalimin e shpejtësisë.

Kundërvajtësi në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 50km/h ka ngarë automjetin me shpejtësi prej 128 km/h.

Të njëjtit i është shqiptuar gjobë prej 500 euro , i janë regjistruar 5 pikë negative dhe si masë mbrojtëse i është konfiskuar patentë shoferi për 1 (një) vit.

Tejkalimi i shpejtësisë së lejuar është një ndër faktorët e shpeshtë si shkak i aksidentit, andaj respektojeni kufizimin e shpejtësisë dhe rregullat tjera të komunikacionit për sigurinë tuaj dhe të tjerëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat