Qepa ndihmon në menaxhimin e sheqerit në gjak - Bota Sot
Qepa ndihmon në menaxhimin e sheqerit në gjak

Shëndetësia

Qepa ndihmon në menaxhimin e sheqerit në gjak

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 11:01
Ilustrim

Qepët janë anëtare të familjes së bimëve Allium, të cilat gjithashtu përfshijnë edhe hudhrën.

Këto perime përmbajnë vitamina të ndryshme, minerale dhe përbërje të fuqishme bimore,.

Përdorimi i qepëve ndihmon në luftimin dhe kontrollimin e sëmundjeve të zemrës.

Nëse konsumoni qepë ajo do të ju ndihmojë në menaxhimin apo zvogëlimin e sheqerit në gjak.

Po ashtu qepa lufton edhe gripet dhe viruset e ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...