Kështu përgatitet limonada në kushte shtëpie - Bota Sot
Kështu përgatitet limonada në kushte shtëpie

Shëndetësia

Kështu përgatitet limonada në kushte shtëpie

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 14:11
Ilustrim

Është pije e popullarizuar dhe ka arsye për këtë, e lehtë për t’u përgatitur, e shijshme dhe e shëndetshme.

Kështu përgatitet limonada në kushte shtëpiake:

1 portokall i ngrirë – 3-4 orë 1 limon i ngrirë – 3-4 dorë 1 gotë e ujit sheqer 1 pako limontozë 2.5 litra ujë Të gjitha këto bluhen me blender dhe përzihen mirë me 2.5 litra ujë, pastaj kullohen. Limonada është e mirë për shëndetin kur përdoret si pije e parë në mëngjes.

Po ashtu, shërben për humbje peshe dhe detoksifikim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...