Falë vitaminave dhe antioksidantëve, këto ushqime rrisin flokët tuaj tri herë më shpejt! - Bota Sot
Falë vitaminave dhe antioksidantëve, këto ushqime rrisin flokët tuaj tri herë më shpejt!

Shëndetësia

Falë vitaminave dhe antioksidantëve, këto ushqime rrisin flokët tuaj tri herë më shpejt!

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 16:24
Ilustrim

Nëse keni flokë të dobët dhe që ju bien vazhdimisht, ky është një tregues që ju nuk po ushqeheni shumë-mirë.

Ka disa ushqime specifike që për shkak të vitaminave dhe antioksidantëve që i kanë me tepri, rrisin flokët tuaja tri herë më shpejt.

E bën rrënjën e tyre më të fortë, madje shmang edhe zbokthin.

Ja cilat janë ato: 

Specat e kuq

Avokado

Vezë

Brokoli

Salmoni

Boronicat

Patatet e ëmbla

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...