Kujdes nga mandarinat, mund të përfundoni te mjeku - Bota Sot
Kujdes nga mandarinat, mund të përfundoni te mjeku

Shëndetësia

Kujdes nga mandarinat, mund të përfundoni te mjeku

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 21:29
Foto ilustrim

Mandarina është ndër agrumet më të pëlqyera, sidomos në muajt e vjeshtës dhe të dimrit.

Disa studime kanë dalë në përfundimin se duhet të jemi të kujdesshëm me sasinë e konsumuar të mandarinave, sepse sipas tyre, siç raporton noa.al, nëse hani mandarina me tepri mund të keni dhimbje barku, që mund të çojnë deri në diarre.

Po ashtu, tepria mund të çojë në shtim të peshës, vjellje, marramendje, fryrje barku, dhe thartirë stomaku, dhimbje koke si edhe pagjumësi.

Ndaj kini kujdes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat