Shpëtoni këtë verë nga celuliti, ky është serumi bio që e tret mënjëherë - Bota Sot
Shpëtoni këtë verë nga celuliti, ky është serumi bio që e tret mënjëherë

Shëndetësia

Shpëtoni këtë verë nga celuliti, ky është serumi bio që e tret mënjëherë

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 14:24
Foto ilustrim

Një ndër problemet më të zakonshme të lëkures është celuliti.

Celuliti shfaqet pavarësisht moshës apo peshës së trupit dhe më së shumti tek gratë. Sipas studimeve ai vjen si faktore i yndyrnave në trupin e njeriut dhe çekuilibrimit në indin lidhes.

Pervec konsumimit te ujit , dietes së shendetshme dhe aktivitetit fizik , arma më e forte per te reduktuar celulitin janë masazhet.

Me poshtë do të lexoni masazhin me mjaltë i cili e ben lekuren me te forte.

Kjo ndodh për shkak se mjalti thith toksinat dhe i nxjerr nga trupi, përmirëson rrjedhen e gjakut dhe nyjet limfatike gjithashtu, gje e cila çon ne reduktim te celulitit.

Merrni vaj esencial për masazh (si livandoje, nenexhiku, limoni dhe portokalli)dhe mjaltë organik.

Per çdo luge çaji mjalte shtoni 5 pika vaj duke krijuar nje sasi te pershtatshme per te lyer zonën problematike. Aplikojeni n trup duke e masazhuar ne menyrë rrethore dhe fort per 15-20 minuta.

Nëse nuk e beni dot vete, kerkoni ndihmen e dikujt tjeter.

Ne fillim shpelajeni trupin me uje te vakët e më pas me të ftohtë dhe pas kesaj aplikoni krem hidratues ose vaj ulliri. Keshillohet te perdoret si procedure cdo 15 ditë dhe rezultati do te jetë fantastik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat