Masat, vaskinimi, funksionimi

Shëndetësia

Masat, vaskinimi, funksionimi

Nga: Albina Hyseni Më: 8 prill 2021 Në ora: 11:13
Albina Hyseni

Vaksinat funksionojnë në shumë mënyra, ato stimulojnë trupin tuaj për të formuar imunitet kundër virusit.

Kështu që në rast se ekspozoheni ndaj virusit ose mos merrni simptoma ose sëmundje, ose mund të merrni sëmundje të lehtë që nuk do të jetë fatale dhe mund të pastrohet lehtësisht nga imuniteti juaj.  

Vaksina nuk do t'ju bëjë një super njerëzor, por do të zvogëlojë sëmundshmërinë dhe vdekshmërinë e përgjithshme që lidhet me virusin.

Ne ende duhet të vazhdojmë masat paraprake aktuale derisa virusi të vihet nën kontroll.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat