Kura e gjumit të qetë, vendosni një copë limoni pranë shtratit

Shëndetësia

Kura e gjumit të qetë, vendosni një copë limoni pranë shtratit

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 20:26
Ilustrim

Ju e dini që limoni është mjaft i dobishëm për ne, për shkak të nivelit të lartë të vitaminës C. Ne e shtojmë këtë frut në çaj, e përdorim atë në gatime dhe sidomos kur jemi me grip. Megjithatë, këto nuk janë të gjitha vetitë e pabesueshme të limonave.

Disa përfitime të tjera të limonit janë ato në dhomën e gjumit. Nëse vendosim një gjysmë kokërr limoni në komodinën pranë shtratit. Çfarë ju ndodh? Mësojeni tani!

1- Do të ndiheni të relaksuar

2- Përqendrimi dhe vëmendja do të përmirësohet

3- Gjendja juaj emocionale do përmirësohet

4- Ajri do të pastrohet nga mikrobet

5- Nuk ka më presion shumë të lartë të gjakut

6- Insektet nuk do t'ju shqetësojnë më

Mjaftojnë apo jo? Natë të qetë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat