Rifreskoni lëkurën me maskë shtëpiake - Bota Sot
Rifreskoni lëkurën me maskë shtëpiake

Shëndetësia

Rifreskoni lëkurën me maskë shtëpiake

Më: 13 mars 2018 Në ora: 13:31
Foto Ilustrim

Lëkurën tuaj mund ta rifreskoni dhe ta rivitalizoni duke përdorë disa produkte që i keni në shtëpi.

Kjo maskë është plotësisht natyrale dhe efektet nga kjo maskë janë efektive dhe mbi të gjitha të

Çfarë ju duhet?

Gjysmë banane

3 lugë gjelle tërshërë të kombinuar me jogurt

1 lugë gjelle mjaltë

1 ve

Si ta përgatisni këtë maskë?

Shtypeni bananen mirë dhe përziejeni me vezën, tërshërën me jogurt dhe mjaltin.

Përzieni mirë të gjitha derisa të krijoni një masë homogjene, të cilën më pas lëreni të qëndrojë në fytyrën tuaj për 10 deri 15 minuta, transmeton Klan Kosova.

Mos harroni që para se ta vendosni maskën në fytyrë, pastrojeni fytyrën mirë e mirë.

Bananja do t’i ofrojë lëkurës suaj shumë ushqyesë të nevojshëm që në të njëjtën kohë luftojnë rrudhat në fytyrën tuaj. Mjalti do të hidratojë lëkurën derisa acidi laktik që gjendet në jogurt dhe tërshërë do të bëjë që të keni lëkurë të pastër.

Kjo maskë është efektive për të gjitha llojet e lëkurës dhe mund të përdoret nga të gjithë dhe çdo ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test