Gjërat që duhet t’i dini për verën - Bota Sot
Gjërat që duhet t’i dini për verën

Shëndetësia

Gjërat që duhet t’i dini për verën

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 13:25
Foto ilustrim

Për ta shijuar verën ju patjetër duhe t’i dini përbërjen dhe cilësitë që i ka ajo.

Substancas sulfites e cila është pjesë e verës nuk shkakton asnjë lloj sëmundjesh që supozohej më parë.

Sulfitët janë një kimikat i natyrshëm në verë dhe shumë ushqime të tjera. Ato shtohen në verëra vetëm për të ruajtur jetëgjatësinë e saj.

Mënyra e prodhimit të verës sot ka ndryshuar për shkak të zhvillimeve teknologjike, gjë që ndikon në rritje e cilësisë së saj.

Mirëpo edhe kundër kësaj para përdorimit të verës duhet të dini patjetër se kush e prodhon atë. Keni kujdes me tiketën në shishen e verës e cila tregon përbërjen.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...