Kujdesi i duhur për thonjtë e dobët - Bota Sot
Kujdesi i duhur për thonjtë e dobët

Shëndetësia

Kujdesi i duhur për thonjtë e dobët

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 07:01
Ilustrim

Aktivitetet dhe punët e shumta në shtëpi i bëjnë duart dhe thonjtë tuaj edhe më të brishtë.

Lexoni më poshtë disa këshilla përmes së cilave mund të bëni që thonjtë tuaj të jenë më të fortë:

Produktet që përdorni, kujdes me to

Acetoni tradicional është mjaft agresiv për thonjtë. Kufizoni përdorimin e tij në një herë në javë apo shikoni alternativa më delikate, të tilla si tretës të bazuar në vajra natyrorë për thonjtë.

Thonjtë e gjatë, armiku juaj

Duke mbajtur thonj të shkurtër do të parandaloni edhe thyerjen e tyre. Është mirë të shmangni edhe heqjen e smaltit kur ai fillon të hiqet, pasi ky veprim dobëson sipërfaqen.

Kujdes i veçantë për thonjtë e thyer, riparim i menjëhershëm

Kur një thua thyhet, duhet ta prisni ose ta shkurtoni me kujdes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...