Çfarë nuk duhet të hani para gjumit? - Bota Sot
Çfarë nuk duhet të hani para gjumit?

Shëndetësia

E premte, 19 tetor 2018

Çfarë nuk duhet të hani para gjumit?

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 08:29
Ilustrim

Shpesh mund të na ndodh që nuk na zë gjumi, dhe rrotullohemi sa në një krah – sa në tjetrin pasi nuk ndihemi rehat për shkak të tik-takeve të orës së dhomës.

Kjo ndodh pasi mund të jeni ushqyer jo mirë para gjumit.

Nëse dëshironi që të keni një gjumë të qetë është e rëndësishme që të shmangni këto ushqime:

Çokollatën

Ushqimet pikante

Kafen

Pijet alkoolike

Fast food

Mishin e kuq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test