Konfirmohet rasti i dytë i gripit të pulave në Shkodër

Shkodra

Konfirmohet rasti i dytë i gripit të pulave në Shkodër

Më: 8 prill 2022 Në ora: 13:28
Foto ilustrim

Konfirmohet rasti i dytë me gripin e shpendëve në Shkodër.

Sërish në një fermë oborri në pronësinë  e një fshatari në njësinë administrative të Dajçit.

Rreth 60 pula janë groposur mbrëmjen e kaluar ndërsa përgjigjet e analizave që kanë ardhur tani, kanë rezultuar pozitive.

Sipas veterinerëve në Shkodër, kjo vatër ishte e pritshme për shkak të afërsisë me banesën, ku një ditë më parë u zbuluan pulat e tjera të infektuara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat