Atentati i mirëmenduar ndaj Dede Planajt, autori qëlloi me breshëri plumbash nga motorri

Shkodra

Atentati i mirëmenduar ndaj Dede Planajt, autori qëlloi me breshëri plumbash nga motorri

Më: 1 maj 2022 Në ora: 10:52
I plagosuri në Shkodër

Detaje të reja mesohen nga  ngjarja e ndodhur mbremjen e kaluar në lagjen “Dobrac” të Shkodres.

Autori mesohet se ka vepruar i vetem. Ai ka qenë duke levizur me motor dhe në momentin që i është afruar Dede Planajt, nga një distance prej rreth 3 metrash, ka qelluar duke zbrazur të gjithe karikatoren e pistoletës mbi të.

Plumbat e kanë kapur 60 vjecarin në këmbë, krah dhë një në brinjë.

Autori është larguar në drejtim të Koplikut. 60 vjecari është jashtë rrezikut per jeten por mengjesi e sotem është derguar per mjekim më të specializuar drejt Tiranes. Mendohet se autori nuk është profesionist

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat