Aksident në Shkodër/ Makina përplas motorçikletë, drejtuesi largohet nga vendngjarja

Shkodra

Aksident në Shkodër/ Makina përplas motorçikletë, drejtuesi largohet nga vendngjarja

Më: 13 qershor 2022 Në ora: 22:17
Foto ilustrim

Një aksident i rende është regjistruar ne aksin Shkoder – Velipoje. Një autoveturë ka përplasur një motorçikletë në afërsi të rrugës së plazhit në Velipojë.

Si pasoje e përplasjes ka mbetur i plagosur rende drejtuesi i motorcikletës ndërkohë qe drejtuesi i makinës është larguar nga vendi i ngjarjes.

I plagosuri ndodhet ne spitalin e Shkodrës ne gjendje te rende për jetën. Policia ka mbërritur ne vendin e ngjarjes dhe po heton për rrethanat e këtij aksidenti

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 21:20, në aksin rrugor Shkodër-Velipojë, në afërsi të Kishës, Velipojë, është përplasur një mjet me një motoçikletë, ku drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motoçikletës shtetasi A. Sh. 26 vjeç banues në Velipojë, i cili u dergua në Spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve

Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit, identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat