U vra në lokal, policia gjen bllok fajdesh në shtëpinë e Lulashit

Shkodra

U vra në lokal, policia gjen bllok fajdesh në shtëpinë e Lulashit

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 07:23
Foto nga vendi i ngjarjes

Policia gjen bllok fajdesh në shtëpinë e Lulash Qepurit.

Qepuri u vra dy net më parë në lokalin e tij.

Pas një kontrolli në ambientet e lokalit ku ndodhi krimi dhe i banesës se Lulashit, policia ka gjetur një bllok në të cilin i ndjeri kishte të listuar disa emra personash. Këta njerëz dyshohet se kanë marrë para me fajde dhe se mund të kenë pasur arsye për të sulmuar 74-vjeçarin.

Në bllok i moshuari kishte shkruar me shkrim dore shumat e parave që ia kishte dhënë personave si dhe përqindjet që do të merrte më pas. Ende nuk dihen shumat për të cilat bëhet fjalë, port ë gjithë emrat e listuar do të merren në pyetje. Lulashi u vra një natë më parë në lokain e tij. I pranishëm ishte edhe i biri, i cili iu kundërpërgjigj autorëve me armë zjarri, por nuk i kapi dot. Lulashi u nis për në spital i plagosur rëndë, por rrugës ndërroi jetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat