Atentati në Shkodër, i afërmi i viktimës: A mund të vritet një 19-vjeçar, vetëm se punonte për persona me të shkuar kriminale?

Shkodra

Atentati në Shkodër, i afërmi i viktimës: A mund të vritet një 19-vjeçar, vetëm se punonte për persona me të shkuar kriminale?

Më: 19 shtator 2022 Në ora: 14:13
Viktima e atentatit

Qyteti i Shkodrës u trondit ditën e djeshme nga ekzekutimi mafioz që iu bë 19-vjeçarit, Erjon Xhenje.

Xhenje u vra me armë zjarri në një lokal pranë Bulevardit “Bujar Bishanaku”.

I riu u qëllua me 5 plumba, të cilët rezultuan fatal, duke i marrë jetën në vend, ndërsa autorët nuk janë kapur akoma.

Ndërkohë sot ka reaguar në rrjetet sociale një i afërm i viktimës. I revoltuar ai pyet se si mund të vritet një 19-vjeçar, vetëm sepse punonte në fermën e disa personave me të shkuar kriminale.

Duke iu referuar raportimeve në media se i riu punonte në një nga fermat e personave me precedent penal, ai thotë se Erjoni vjen nga një familje e thjeshtë dhe se asgjë nuk justifikon vrasjen e 19-vjeçarit.

Postimi i plotë i të afërmit

I riu i vrarë sot është djali i vajzës së tezes time. Vjen nga një familje e thjeshtë, e ëma mësuese, i ati ka punuar si shofer, është marrë me rritje bletësh dhe punë të ndryshme për të mbajtur familjen me djersë dhe me nder.

Njerëz të qetë, të urtë e fjalë mirë. Sot marr vesh se i Erjoni paska punuar në një nga fermat e personave me precedent penale?! A është kjo arsye të vritet një 19-vjeçar?!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat