​Tre të lënduar nga përplasja e veturës me shtyllën në Shkodër

Shkodra

​Tre të lënduar nga përplasja e veturës me shtyllën në Shkodër

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 19:59
Foto nga vendi i ngjarjes

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Zues të Shkodrës, ku një veturë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të lënduara tri vajza.

Shoferja 27-vjeçare ka humbur kontrollin e makinës që drejtonte, duke u përplasur më pas me shtyllën elektrike dhe si pasojë ka mbetur e dëmtuar bashkë me dy pasagjeret.

Fillimisht u nxorën nga makina dy pasagjerët, ndërsa 27-vjeçarja u nxor pas disa orësh përpjekjeje nga ekipet zjarrfikëse.

Sipas policisë, shoferja është identifikuar me inicialet E. G., ndërsa dy vajzat e tjera 21 vjeç, me iniciale A. D. dhe B. G.

Të tri vajzat janë në kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën, ndërsa grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat