Shkodra mbulohet nga bora! Në këto akse bëhet kalimi me zinxhirë

Shkodra

Shkodra mbulohet nga bora! Në këto akse bëhet kalimi me zinxhirë

Më: 25 mars 2024 Në ora: 09:52
Foto nga vendi i ngjarjes

Ndonëse jemi në javën e fundit të muajit Mars, dëbora është rikthyer sërish në zonat malore të Shkodrës.

Këtë të Hënë, në Qafë Thore në Theth, në Vermosh e Lepushë të Malesisë së Madhe, ka disa centimetër dëborë.

Prani të dëborës ka edhe në rrugët Bogë- Theth dhe Tamarë- Vermosh.

Ku po punohet për mbajtjen hapur të tyre.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat