Policia paralajmëron shoferët e transportit urbanL Të ndalosh kudo, shkelje - Bota Sot
Policia paralajmëron shoferët e transportit urbanL Të ndalosh kudo, shkelje

Shqipëria

Policia paralajmëron shoferët e transportit urbanL Të ndalosh kudo, shkelje

Më: 23 janar 2019 Në ora: 16:00
Pamje nga video

Përmes një video në rrjete sociale Policia e shtetit ka paralajmëruar se mjetet e transportit publik duhet të vijojnë pa devijuar itinerarin që u është caktuar të ndjekin duke ndaluar ku nuk duhet.

Sipas policisë diçka e tillë përbën shkelje.

Njoftimi i policisë së shtetit:

Transporti publik dhe mjetet e destinuara për këtë lloj transporti, janë për t’i shërbyer qytetarëve, sipas intenerarit të përcaktuar nga autoriteti përkatës.

Të ndalosh kudo dhe ku të mundesh, nuk është shërbim, por shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor dhe burim për aksidente rrugore.

Të cenosh sigurinë e një rruge të tërë për të marrë një pasagjer më shumë, është shkelje e rëndë, si për drejtuesin e mjetit, ashtu dhe për pasagjerët që rrinë në anë të rrugës dhe jo në vendin e caktuar për këtë shërbim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...