Shqipëria udhëheq me dërgimin e trupave ushtarake në operacionet e NATO-s - Bota Sot
Shqipëria udhëheq me dërgimin e trupave ushtarake në operacionet e NATO-s

Shqipëria

Shqipëria udhëheq me dërgimin e trupave ushtarake në operacionet e NATO-s

Më: 20 mars 2019 Në ora: 10:20
Aktualisht Shqipëria ka trupa në Kosovë, Bosnje-Hercegovinë, detin Egje, Letoni, Afganistan

Shqipëria udhëheq me dërgimin e trupave ushtarake në operacionet e NATO-s.

Aktualisht Shqipëria ka trupa në Kosovë, Bosnje-Hercegovinë, detin Egje, Letoni, Afganistan

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka publikuar një video me rastin e 10 vjetorit  të anëtarësisë së Shqipërisë në NATO.

“Ndërsa Shqipëria feston 10 vjet anëtarësi në NATO, ne duam të nënvizojmë disa fakte të rëndësishme mbi Aleancën dhe rolin e Shqipërisë brenda saj. 10 vjet NATO. Ne jemi NATO”, shkruan Ambasada Amerikane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...