Kursi zyrtar i këmbimit, 14 qershor 2018 - Bota Sot
Kursi zyrtar i këmbimit, 14 qershor 2018

Shqipëria

E mërkurë, 24 tetor 2018

Kursi zyrtar i këmbimit, 14 qershor 2018

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 07:19
Ilustrim

Pa cenuar regjimin e një kursi të këmbimit të lirë, Banka e Shqipërisë mund të kryejë veprime në tregun valutor me objektiv përshtatjen e kursit të këmbimit me nivelin e përcaktuar nga faktorët bazë makroekonomike, shmangien e çrregullimeve dhe rritjen ose uljen e rezervës valutore.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test