Instagram teston mesazhet që fshihen vet, tenton të kopjojë Snapchat

Teknologji

Instagram teston mesazhet që fshihen vet, tenton të kopjojë Snapchat

Më: 21 mars 2020 Në ora: 14:41
Ilustrim

Instagram po teston me qetësi një veçori të re që ju lejon të dërgoni tekste vetë-shkatërruese.

Mesazhet që zhduken pas një kohe të zgjedhur, duke fshirë veten nga telefonat e marrësve, raporton “The Sun”.

Tifozët e Instagramit e duan aplikacionin për ndarjen e fotove dhe videove, por është gjithashtu një aplikacion i njohur chat.

Qasja e një numri të madh të mesazheve tuaja direkte në telefonat e tjerë mund të krijojë një makth të sigurisë në internet.

Kështu që nuk është për t’u habitur që Instagram-i po krijon me qetësi një mjet të ri tekstesh vetë-shkatërruese.

Karakteristika nuk është ende në dispozicion, por provat e ekzistencës së saj u zbuluan nga Jane Manchun Wong.

Jane është një inxhiniere softuerësh, dhe është bërë një industri për të zbuluar rregullisht veçori të reja në Instagram.

Ajo ka shkruar: “Instagram është duke punuar në ‘mode të qetë’, ku mesazhet zhduken. Duket se është në një version të hershëm pa leje”.

Ajo postoi një video të funksionit, duke treguar se si mesazhet zhduken pas një kohe të shkurtër.

Ekipi PR i Instagramit iu përgjigj postimit dhe konfirmoi që tipari ekzistonte.

Sidoqoftë, shtoi se ishte akoma në një fazë shumë të hershme dhe nuk ishte gati për t’u lëshuar për publikun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat