Modelet e reja iPad Air dhe iPad Pro mund të vijnë me ekranet OLED vitin e ardhshëm

Teknologji

Modelet e reja iPad Air dhe iPad Pro mund të vijnë me ekranet OLED vitin e ardhshëm

Më: 5 mars 2021 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

Apple mund të jetë duke planifikuar përditësime të konsiderueshme të ekranit për serinë e tabletëve të famshëm – iPad.

Por siç thuhet, çuditërisht, linja premium e tabletëve të Apple, iPad Pro mund të mos jenë të parët që i marrin përditësimet së pari dhe kalimin në teknologjinë e re të ekraneve OLED.

Sipas burimeve të informacionit, thuhet se Apple iPad Air do të jetë seria e parë që do të bëhet me ekranet OLED.

Kjo sipas DigiTimes, e cila pretendon se një iPad me një ekran OLED 10.9 inç mund të hyjë në prodhim nga fundi i 2021, për t’u lëshuar në 2022.

Faqja nuk e quan iPad, por me atë madhësi të ekranit ka të ngjarë të jetë një iPad Air, duke pasur parasysh që iPad Air 4 (2020) ka një ekran me diagonalen prej 10.9 inç.

Apple me sa duket po mendon gjithashtu të kalojë në OLED edhe me modelet e saj me 12.9-inç., përkatësisht modelet iPad Pro, si dhe për modelet MacBook Pro 16-17-inç.

Këto modele do të lëshoheshin gjithashtu në 2022, por Apple me sa duket nuk ka vendosur nëse do të kalojë në OLED për këto pajisje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat