Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

Teknologji

Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 09:57
Foto Ilustrim

Bitcoin edhe një herë bëri një ngritje të madhe, duke prekur përsëri shifrën 60 mijë dollarë.

Pasi kursi i monedhës digjitale në platformën tregtare Bitstamp të shtunën i ishte afruar rekordit të lartë prej 61,781 dollarë në mes të marsit në më pak se 600 dollarë amerikanë, ai ra në gati 59,700 dollarë të dielën në mëngjes.

Sipas Coinmarketcap, çmimi aktualisht është pak më pak se 60,133 dollarë.

Që nga “kërcimi” në lartësinë rekord në mes të marsit, norma e monedhës digjitale më të vjetër tani është konsoliduar midis rreth 50,000 dhe rreth 60,000 dollarë.

Sipas Coinmarketcap, Bitcoin tani ka një kapitalizim të tregut prej 1,1 trilion dollarësh. Kjo do të thotë se kriptomonedha më e vjetër është edhe më e madhja.

ImagePas Bitcoin, monedha digjitale Ether renditet e dyta me një kapitalizim tregu aktualisht gati 246 miliardë dollarë.

Kriptovalutat Bitcoin dhe Ethereum janë rritur ndjeshëm në orët e fundit.

Çmimi i Ethereum është gjithashtu në rritje përsëri.

Monedha digjitale preku shifrën markën 2,149 dollarë.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat